Feminizm morski – spotkanie w ramach cyklu Morska Planeta w Państwowej Galerii Sztuki

W jaki sposób zmiany klimatyczne wpływają na życie kobiet, zwłaszcza w regionach zależnych od morza? Feminizm morski łączy walkę o równość płci z problematyką morską, środowiskową oraz społeczno-ekonomiczną. Więcej o tym nowatorskim podejściu będzie można się dowiedzieć na spotkaniu w ramach cyklu Morska Planeta w czwartek 24 października.

Wydarzenie będzie okazją do interdyscyplinarnej dyskusji dotyczącej wkładu kobiet w zagadnienia związane z morzem: od badań naukowych, przez twórczość kobiet-artystek, po spojrzenie filozoficzne dotykające nurtów eko- i hydrofeminizmu. W spotkaniu wezmą udział: naukowczyni z Instytutu Oceanologii PAN dr Paulina Pakszys, pisarka i reporterka Katarzyna Boni, artystka wizualna Magdalena Lazar oraz filozofka dr Monika Bokiniec z Instytutu Filozofii Wydziału Nauk Społecznych UG.

Spotkanie „Feminizm morski” odbędzie się w czwartek 24 października o godz. 18:00 w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie (Plac Zdrojowy 2). Kolejne wydarzenia z cyklu Morska Planeta zaplanowane są na 14 listopada i 12 grudnia. Partnerami inicjatywy są Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk z siedzibą w Sopocie oraz Uniwersytet Gdański.

Szczegółowe informacje oraz sylwetki prelegentek można znaleźć na stronie Państwowej Galerii Sztuki.

Opracowanie: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz/CKiP

Data publikacji: czwartek, 17. Październik 2024 - 15:54; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny Ostatnia zmiana: czwartek, 17. Październik 2024 - 15:56; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny